Výlet na hrad Šariš

V sobotu 18.5. 2024 sa deti z nášho školského klubu  zúčastnili celodenného výletu na hrad Šariš. Toto podujatie bolo organizované s cieľom poskytnúť deťom nielen vzdelávacie, ale aj zábavné aktivity.

Hrad Šariš, nachádzajúci sa nad mestom Veľký Šariš, ponúka úžasný pohľad na okolité krajiny a je bohatý na históriu, ktorá siaha až do 12. storočia. Po príchode na hrad sme sa rozdelili do menších skupín a vyrazili na prehliadku, ktorú viedol skúsený sprievodca. Počas prehliadky sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o histórii hradu, jeho význame a živote ľudí v minulosti.

Deti mali možnosť preskúmať rozľahlé zrúcaniny, dotknúť sa histórie vlastnými rukami a dokonca aj vyfotiť sa pri najzaujímavejších častiach hradu. Po prehliadke sme si urobili krátku prestávku na obed a občerstvenie v krásnej prírode obklopujúcej hrad. Deti sa bavili pri rôznych hrách a aktivitách, ktoré pre ne pripravili zamestnanci hradu.

Výlet bol nielen zábavný, ale aj veľmi poučný. Deti si odniesli mnoho nových informácií o našej histórii a zároveň zažili deň plný pohybu na čerstvom vzduchu. Celodenný výlet na hrad Šariš bol skvelým zážitkom a jedným z najobľúbenejších momentov tohto školského roka.

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria