Žabie taxi 2024

Záujem zo strany žiakov o projekt pod názvom – Jarné žabie putovanie je už tradične veľký. Možnosť zapojiť sa mali tí šiestaci, ktorí nezaváhali a prihlásili sa už v mesiaci február. Odvtedy sme sa začali pravidelne stretávať a postupne sa zoznamovať s teoretickou časťou projektu.

Hlavnou myšlienkou ekovýchovného programu Jarné žabie putovanie je prepojiť školské učivo so skutočným životom. Dňa 4.4.2024 sme sa teda vybrali na Brestovské rybníky pod odborným dohľadom pracovníčky správy CHKO Východné Karpaty Ing. Anny Mackovej a našich učiteliek biológie, Mgr. Jaroslavy Petrovej a Mgr. Viktórie Babjákovej.

Hlavný ťah tento rok prebiehal počas veľkonočných sviatkov, teda v čase školských prázdnin. Na lokalite sme zaznamenali už len zopár jedincov žiab, ale aj vývinové štádiá. V neposlednom rade mohli deti vidieť a určovať aj mnohé druhy rastlín. Svoje pozorovania žiaci zaznamenávali v tzv. Zápisníku pozorovateľa, ktorý po dokončení a odovzdaní bude pri záverečnom stretnutí účastníkov projektu v škole vyhodnotený a odmenený.

Video:

Fotogaléria:

Naši dobrovoľníci svojím prístupom dokázali, že im príroda nie je ľahostajná, a že každý z nás môže prispieť k jej ochrane.

O tom ako usilovne a zodpovedne sme pri plnení úloh postupovali vypovedá aj priložená fotodokumentácia.