Zážitková prvá pomoc

Žiaci 6.A si v piatok na 90 minút vyskúšali a zažili,  ako majú správne postupovať pri záchrane ľudského života.

Lektor Erik zo spoločnosti Sorudo nám zážitkovo a na reálnych životných situáciách, ktoré sa môžu stať v škole, doma či na ulici,  ukázal, ako zachrániť ľudský život, podať prvú  pomoc a zavolať záchrannú službu.

Žiaci si priamo vyskúšali, ako  poskytnúť prvú pomoc pri zásahu elektrických prúdom, ako postupovať pri zlomeninách či úrazoch, ako dať pacienta do stabilizovanej polohy. Deti sa naučili, že každá sekunda pri záchrane ľudského života je dôležitá.  A že si máme každý ľudský život vážiť nadovšetko.

Ďalšie články
OK v šk. atletike dievčat
Vo štvrtok 23.5.2024 sa na Atletickom štadióne v Humennom konalo Okresné kolo v školskej atletike dievčat.
Fotogaléria