Zlatý kľúčik

Mesto Humenné, mesto, v ktorom mnohí z nás žijeme, študujeme,  si zaslúži, aby žiaci  o ňom vedeli čo najviac. Z tohto dôvodu sme pre našich tretiakov pripravili zaujímavé  aktivity, ktoré rozšírili ich obzor, preverili  vedomosti z hodín vlastivedy a spolu sme 29. 5. 2023 strávili krásne popoludnie.

Žiaci vytvorili výbornú súťaživú atmosféru. V piatich kolách preukázali fantastické vedomosti z oblasti:

1. História mesta Humenné

2. Historické budovy mesta Humenné

3. Osobnosti mesta Humenné

4. Nárečia

5. Ľudové zvyky a tradície, piesne

Odpovedali na pripravené otázky, skladali rozstrihané obrázky historických budov, priraďovali mená k slávnym osobnostiam mesta Humenné, ktoré ho preslávili aj v ďalekom svete  a určovali ich povolania.  Vo štvrtom kole – nárečia –  sme  sa preniesli do dávnych čias a hľadali význam slov – archaizmov. V poslednom piatom kole žiaci doplnili slová do známych ľudových piesní, ktoré poznajú z hodín hudobnej výchovy či od starých rodičov.

Posledné kolo rozhodlo o tomto poradí:

1. miesto – žiaci 3.B

2. miesto – žiaci 3.A

3. miesto – žiaci 3.D

4. miesto – žiaci 3.C

Súťaž Zlatý kľúčik otvorila dvere všetkým, ktorí sa o históriu svojho mesta chcú i naďalej zaujímať.

Týmto chcem  poďakovať všetkým zúčastneným žiakom a ich triednym  učiteľom za prípravu  na túto vedomostnú súťaž.